Diakonie ČCE (DKnL) > Doprava > dopravní nehody

Vážná nehoda omezila dopravu za Kocbeří, úsek na hlavní silnici byl hodinu uzavřený

Redakce / 29.09.2020, Kocbeře
V úseku silnice I/37 mezi Kocbeří a Výšinkou došlo v úterý 29. září kolem 7:30 ke střetu nákladního a osobního auta. V osobním autě zůstala zaklíněná žena. Na místě zasahovaly všechny složky IZS.

FOTOGALERIE - DN Kocbeře 29 9 2020

Krátce po půl osmé ráno vyjížděly tři jednotky hasičů k ohlášené dopravní nehodě osobního a nákladního vozidla. Ke střetu došlo na silnici č. 37 mezi obcemi Kocbeře a Výšinka a podle informací z místa události zůstal jeden člověk v osobním voze zaklíněn.

Dle policistů k nehodě došlo pravděpodobně tak, že řidička auta značky Suzuki při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostala smyk, přejela do protisměru, kde se srazila s protijedoucím vozidlem značky Volvo s návěsem. Vlivem střetu bylo Suzuki, jehož 40letá řidička byla s vážným zraněním převezena do nemocnice, odhozeno mimo komunikaci. Hasiči museli zraněnou osobu z auta vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Nikdo jiný zraněn nebyl. U řidiče nákladního auta byl alkohol vyloučen dechovou zkouškou. U řidičky byl nařízen z důvodu zranění odběr krve. Policisté na suzuki odhadli škodu na 100 tisíc a na volvu 0,5 miliónu korun.
Přesná příčina nehody je v šetření trutnovských policistů.

Komunikace byla po dobu provádění záchranných a likvidačních prací nejprve uzavřena, asi po hodině byl obnoven provoz jedním jízdním pruhem.
Jednotky provedly celkové zajištění místa události, zabezpečily obě havarovaná vozidla a postaraly se o likvidaci uniklých provozních kapalin. Místo si následně převzali policisté a silničáři.
Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Dvůr Králové nad Labem a Trutnov a JSDH Hajnice.

Nehoda byla odstraněna v 9:50 hod.

Dle tiskové zprávy, od rána zasahovali hasiči už u několika dopravních nehod. Jejich zvýšený počet hasiči i policisté přičítají počasí.
Tento úsek je však častým místem dopravních nehod a to i poté, co kraj lesa byl podél silnice vykácen, a přehlednost pro řidiče tak vylepšena.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: Fcb hasiči Hajnice, HZS Královéhradeckého kraje