Vyhledej
Diakonie ČCE (DKnL) > Podnikání

Nové číslo vlastivědného čtení je celé o TIBĚ

anonymně / 27.12.2015, Dvůr Králové nad Labem
Takřka každý Dvorák má v rodině někoho, kdo alespoň chvilku pracoval v TIBĚ! Máme pro vás tip na ještě jeden "povánoční dárek".

Před vánoci vyšlo nové číslo Vlastivědného čtení, které navazuje svým obsahem na výstavu o největším výrobci potištěného textilu v Československu, podniku TIBA, který měl své sídlo ve Dvoře Králové n.L. V časopise se nejen dozvíte o historii textilní výroby ve městě, ale především se stručně seznámíte se šedesátiletou existencí tohoto podniku. Nechybí článek o čističce odpadních vod, kterou TIBA realizovala. Budete možná překvapeni, jak významně tento podnik přispíval svými akcemi ke kultuře, sportu a cestovnímu ruchu ve městě. A také zjistíte, že výrobu na Zálabí nezastavila TIBA, ale akciová společnost SLEZAN, Frýdek-Místek. Text doprovází zajímavé fotografie.
Časopis (40 stránek, více než 70 fotografií, řada tabulek) obdržíte v knihkupectví U Veselých a v Informačním centru vedle staré radnice.

Na úvodní fotografii najdete team lidí, kteří se na tomto čísle Vlastivědného čtení podíleli:
uprostřed Ing. Josef Jiránek, generální autor tohoto čísla VLASTIVĚDNÉHO ČTENÍ, a Mgr. Alexandra Jiřičková, místostarostka města, která napomohla k tomu, aby se historie podniku TIBA zapsala do dějin města. Stojí pracovnice Městského muzea. Poděkujme těmto dámám, že v Městském muzeu nainstalovaly stálou expozici tradic textilní výroby ve Dvoře Králové a v létě 2015 uspořádaly výstavu „TIBA, vrchol a pád“. Historii podniku TIBA lektoroval Prof. RNDr Karel Martinek (klečící). 

Související články
Český „Manchester“ v proměnách časů. Otevřeli výstavu Tiba, vrchol a pád
Vyšlo nové Vlastivědné čtení 4/5
Zastupitelé Dvora Králové se jednomyslně shodli na zájmu prodat průmyslovou zónu Zboží
Bedřich Machek je novým šéfredaktorem Vlastivědného čtení
Textilní minulost Dvora Králové ještě žije. V dílně pana Bartoše a Pluchy byl redaktor Deníku.
Co najdete v druhém čísle Vlastivědného čtení o Královédvorsku?
Vaše komentáře

Přečteno 821x