Vyhledej
Šikovné nákupy
Diakonie ČCE (DKnL) > Služby občanům > Neziskovky

Rozkvetlá zahrada i kvetoucí záhony na nábřeží lákají k pravidelným procházkám klienty Diakonie

Redakce / 12.05.2021, Dvůr Králové nad Labem, diakonie.kralovedvorsko.cz
Klienti našeho Denního centra pro seniory a Domova Diakonie si předsevzali, že každý den za pěkného počasí budou chodit ven. Mohou tak pozorovat rozkvétající zahradu a těšit se na kvetoucí záhony na Benešově nábřeží, které obdivovali již minulý rok.

FOTOGALERIE - Květnové zprávy z Diakonie


Díky dárcům z projektu Ježíškova vnoučata jsme získali pro klienty deštný sloup. Ten simuluje zvuk deště, do kterého ovšem nepotřebujete deštník. Tuto formu smyslové terapie o víkendu vyzkoušeli klienti na oddělení se zvýšenou péči našeho Domova Diakonie.

Na měsíc červen plánujeme setkání rodinných pečujících o osoby s demencí. To proběhne tentokrát ve středu 16. června od 17:00 hodin v našem středisku. Pokud máte zájem o informace anebo účast, neváhejte nás kontaktovat telefonicky na čísle 739 244 728. Smyslem setkání je zejména vzájemná podpora pečujících a možnost získání nových informací.

Život s pandemií koronaviru přinesl řadu změn a také ztrát. V důsledku událostí minulých měsíců se v Diakonii uvolnila kapacita terénní Pečovatelské služby. Jejím cílem je podpora života ve vlastní domácnosti. Klientům služby zajišťujeme většinu základních potřeb (např. pomoc s chodem domácnosti, se zajištěním hygieny a stravy). Volná místa máme také v Denním centru pro seniory, které zprostředkovává klientům kontakt s vrstevníky, zajišťuje péči a aktivní náplň části dne.
Pro bližší informace můžete kontaktovat vedoucí služeb Lenku Nápravníkovou na telefonním čísle 734 586 172.

Můžete nás také sledovat na našich facebookových stránkách @DiakonieDvur. 

Všem přeje pohodové dny 
Lenka Trochimovič
sociální pracovnice

Další články Diakonie ČCE (DKnL)

 
Vaše komentáře

Přečteno 548x
 
Hodnocení článku:
Kontakt
Diakonie ČCE - středisko ve Dvoře Králové n.L. 

Adresa:
nábřeží Benešovo1067 544 01 Dvůr Králové n.L. 
Tel.: 499 621 094, 739 244 728 
E-mail: 

Web: http://dvur-kralove.diakonie.cz
Kalendář akcí